Nowiny Zabrzańskie

Lampy nowe, tyle, że nie świecą

Udostępnij swoim znajomym:

Problem słabo świecących lub niedziałających lamp dotyczy wielu miejsc w Zabrzu. O jednym z nich poinformował nas Czytelnik z osiedla Janek.

Reklama

– Gdzie mogę zgłosić niedziałające latarnie uliczne? – pyta Czytelnik w osiedla Janek. – Kilka miesięcy temu wymieniali światła na ledy w rejonie Makoszowy – Oś. Janek. Wymienili całą długość drogi DW 921. chodzi o tą lokalizacje
50.280491, 18.787645 . wymienili i światła wszystkie świeciły, ale tylko przez pierwsze kilka dni. a po paru dniach przestało świeci około 10 sztuk. Do dnia dzisiejszego nie świecą, spodziewałem się, że ktoś to naprawi. mija kilka miesięcy i nic się nie zmieniło. Na dodatek  lampy, i te nieświecące, jak i te działające prawidłowo, są zakryte liściami i gałęziami, przez co na drogę pada mniej niż 50% światła. Mógłbym prosić o pomoc ?”.

O zajęcie się problemem poprosiliśmy Wydział Infrastruktury Urzędu Miejskiego. – W odpowiedzi na interwencję informuję, że wcześniej nie odnotowaliśmy zgłoszenia niedziałającego oświetlenia ul. Makoszowskiej. W dniu otrzymania informacji 05.08.2022 r., usterka została wpisana do elektronicznego systemu zgłoszeń usterek oświetlenia ulicznego i została usunięta w dniu 09.08.2022 r. Bardzo proszę o przekazanie informacji o możliwości zgłaszania usterek oświetlenia ulicznego na terenie miasta Zabrze telefoniczne całą dobę pod bezpłatnymi numerami:
991 – Pogotowie energetyczne,
986 – Straż Miejska
oraz 32 37 33 332 – w godzinach od 7:30 do 15:30 – płatne zgodnie z cennikiem operatora.
Zgłoszenie awarii oświetlenia ulicznego pod bezpłatnym numerem Pogotowia energetycznego skutkuje natychmiastowym wpisaniem zgłoszenia do elektronicznego systemu zgłaszania usterek oświetlenia ulicznego co w znaczący sposób przyspiesza jego realizację.

Zdjęcie ilustracyjne

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama