Nowiny Zabrzańskie

Park Jordana na Helence. Mieszkańcy: jakby niedokończony

Udostępnij swoim znajomym:

fot. Czytelnik

Z dwuletnim opóźnieniem, oddano do użytku kolejny projekt w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego – Park Jordana w dzielnicy Helenka. Mieszkańcy skarżą się jednak na niedoróbki, niekoszoną i pełną chwastów trawę i „że ogólnie jest jakby niedokończony”.

Reklama

– W ramach projektu wykonano m.in.: 25 miejsc parkingowych (w tym jedno dla osób niepełnosprawnych), latarnie solarne, kosze, nowe ławki oraz stojaki na rowery. Okolica zyskała także nowe chodniki, a cały teren został poddany rekultywacji. Nasadzono też nową zieleń i zadbano o trawniki – informuje Urząd Miasta.

Projekt wygrał w 2019 roku VI edycję Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego, a jego koszt był szacowany wówczas na blisko 300 tys. zł. Co ciekawe, jak poinformowała nas Mariola Gajek z Wydziału Inwestycji i Remontów zabrzańskiego Urzędu, koszt parku teraz zamknął się w kwocie 207.990,39 zł brutto, a inwestycja została wykonana zgodnie z zaakceptowanym przez wnioskodawcę projektem.

Nasza redakcja dostała zdjęcia od jednego z Czytelników (personalia do wiadomości redakcji), który skarży się, że park jest wykonany niesolidnie, „jakby niedokończony”. – Pomijam to, że park jest w sąsiedztwie śmietnika, a trawa niekoszona zarasta chwastami. Najciekawszy jest chodnik, który nagle się kończy, i… chyba to są stojaki na rowery… – powiedział nam zdegustowany mieszkaniec. Zdjęcia publikujemy poniżej.

Reklama


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama