Nowiny Zabrzańskie

Czy będzie kolejna wycinka drzew w Mikulczycach?

Udostępnij swoim znajomym:

Mieszkańcy Mikulczyc obawiają się kolejnej wycinki drzew w dzielnicy, tym razem w rejonie przebudowywanego skrzyżowania ul. Tarnopolskiej, z ul. Chopina i ul. Kościuszki. Jeden z nich wystąpił o informację w tej sprawie do Urzędu Miejskiego.

Reklama

Z odpowiedzi dowiedział się, że decyzje środowiskowe nie podlegają przepisom o udostępnieniu informacji publicznej. Prezydent [poinformowała go jednak, że nie wydawała decyzji środowiskowej, związanej z przebudową skrzyżowania w rejonie ul. Tarnopolskiej, Chopina i Kościuszki, bo ta inwestycja nie kwalifikuje się do przedsięwzięć, mogących znacząco oddziaływać na środowisko.

-Wystąpiłem w ramach trybu dostępu do informacji publicznej od Prezydenta Zabrza w sprawie wycinki drzew wzdłuż ul. Chopina / Tarnopolskiej w Mikulczycach. Dostałem odpowiedź, że nie wydano  decyzji środowiskowej w tej sprawie. To czemu jest znów prowadzona wycinka w naszej dzielnicy i to w okresie wegetacji roślin i lęgowym ptaków? – pyta Tadeusz Płachecki. – Kto odpowiada za taki bałagan decyzyjno – organizacyjny? Jak to się ma do zielonej polityki Zabrza i gmin w ramach GZM? Złożyłem  skargę do RM Zabrze i poprosiłem o zablokowanie tej wycinki drzew. Czy to kolejna inwestycja w Mikulczycach, prowadzona ad hoc i bez konsultacji społecznych oraz decyzji środowiskowych? Kto na to zezwala i czy leci z nami pilot? – pisze mieszkaniec.

Reklama

 


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama