Nowiny Zabrzańskie

Zwolniono szefa ds. bezpieczeństwa Górnika Zabrze. „Dowiedziałem się, że pozostaję w spisku z Torcidą”

Udostępnij swoim znajomym:

Dziś Tomasz Milewski, były już kierownik ds. bezpieczeństwa Górnika Zabrze, opublikował wpis na Facebooku, w którym napisał, że został zwolniony przez klub. Powodem miał być „spisek z Torcidą”, a co za tym idzie, dopuszczenie do wywieszenia krytycznych transparentów pod adresem władz miasta podczas pierwszego ligowego meczu. Górnik Zabrze twierdzi jednak, że nie ma to nic wspólnego z ostatnimi wydarzeniami, a Tomasz Milewski otrzymał wypowiedzenie z końcem maja.

Reklama

W dniu dzisiejszym odebrałem list w którym Górnik Zabrze zwalnia mnie z obowiązku świadczenia usług kierownika ds bezpieczeństwa podczas imprez organizowanych przez Klub.

Dowiedziałem się, że „pozostaję w spisku z Torcidą” i właściciel podjął decyzję bym, po tym co zaszło na ostatnim meczu (tj. wywieszeniu przez Torcidę transparentów dotyczących ich osądu na temat funkcjonowania Klubu i wpływu na Klub politycznych decyzji podejmowanych w ratuszu) „odpoczął od Górnika”

Podczas tego meczu nie ugiąłem się woli Tomasza Masonia – członka zarządu Klubu, który wprost oczekiwał skierowania grupy porządkowych w celu uniemożliwienia wywieszenia transparentów – napisał Tomasz Milewski.

Przypomnijmy, podczas meczu Górnika Zabrze z Cracovią kibice wywiesili krytyczne wobec władz miasta transparenty. „CICHE UKŁADY, CIEPŁE POSADY, A ZAMIAST SPORTU JEST POLITYKA – TAK NAM WŁADZA MIASTA NISZCZY GÓRNKA” – mówił jeden z nich.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie rzecznika Górnika Zabrze. – Pan Tomasz Milewski otrzymał wypowiedzenie z pracy w dniu 31 maja 2022r., tak że nie jest to żadna nowa informacja. Lada chwila będzie nowy kierownik bezpieczeństwa – powiedział Nowinom Konrad Kołakowski. Na pytanie, czy zwolnienie Milewskiego można kojarzyć z krytycznymi wobec władz miasta transparentami, które wywieszono podczas meczu z Cracovią, Kołakowski kategorycznie zaprzecza.

Reklama

 


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama