Nowiny Zabrzańskie

Rusza Tauron Nowa Muzyka. Trzeba tam być!

Udostępnij swoim znajomym:

Rusza 17. edycja kultowego festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022!

Reklama

Od dziś do 24 lipca katowicka Strefa Kultury ponownie będzie tętnić pulsem nowej muzyki i przyciągnie tysiące gości z Polski i zagranicy. Jak co roku, w programie festiwalu nie zabraknie zarówno świeżych zjawisk artystycznych, jak i doskonale znanych gwiazd.

Gwoździem programu Sceny Miasta Muzyki będzie koncert uwielbianego w Polsce zespołu Moderat. Twórcy hitu „Bad Kingdom” ruszyli w pierwszą trasę koncertową po pięcioletniej przerwie, a jej polskim przystankiem będzie właśnie Tauron Nowa Muzyka Katowice. Dużą popularnością w Polsce cieszą się również inne gwiazdy Sceny Miasta Muzyki, jak elektropopowy duet HVOB, czy tytani nu-jazzu z The Cinematic Orchestra. Obok nich wystąpią intrygujące wokalistki, jak Anna Calvi i Nilüfer Yanya, a także najciekawsi krajowi artyści, jak wyjątkowy wokalista Ralph Kaminski, obiecujący debiutant Szczyl oraz zawsze niezawodna grupa braci Waglewskich, czyli Fisz Emade Tworzywo.

Club Stage to kultowa i dla wielu najważniejsza ze scen festiwalu. Znowu zapewni moc wrażeń za sprawą takich gwiazd techno i elektroniki, jak Andy Stott, Donato Dozzy, Red Axes, VRIL, The Field, Kollektiv Turmstrasse, Rival Consoles oraz solidnej polskiej reprezentacji w składzie Michał Wolski, Sarapata, EERT i Vacos Malcolm. Jak co roku, można spodziewać się wielogodzinnego maratonu tańca do wczesnych godzin porannych. Na festiwalu licznie obecne będą również mniej popularne, nietuzinkowe brzmienia z pogranicza abstrakcji i eksperymentu. Zadbają o nie goście Sceny Kameralnej NOSPR, jak irański artysta SOTE, japońska wokalistka Hatis Noit, niemiecki kompozytor Niklas Paschburg oraz grupa wokalna Shards. Bardziej energetyczne brzmienia zaoferuje PERŁA FEEL THE BEAT STAGE w Amfiteatrze NOSPR, gdzie usłyszymy wschodzące gwiazdy polskiej alternatywy, jak Wczasy, Jerzyk Krzyżyk, Shyness i Ania Leon, a także fascynujących gości z zagranicy, jak zespół Klangphonics i duet ÄTNA. Ostatnia, piąta scena to Carbon Stage, gdzie nie zabraknie międzygatunkowych eksperymentów. Zagrają takie gwiazdy, jak pionier dubstepu Skream, charyzmatyczny Lorenzo Raganzini, uwielbiana na świecie polska formacja Trupa Trupa, a także mocna reprezentacja krajowej sceny rapowej w składzie Zdechły OSA, CatchUp, Hodak, BartoKatt oraz Tymek/Urbanski. Eksperymentalny charakter nadadzą występy dwóch niezwykle utalentowanych kobiet, jak Resina i Catnapp.

Nie zabraknie także licznych atrakcji towarzyszących festiwalowi oraz rozbudowanej strefy gastronomicznej z szeroką ofertą, która usatysfakcjonuje nawet najbardziej wybredne podniebienia. Podobnie jak w poprzednich edycjach, festiwalowicze otrzymają dostęp do darmowej wody za sprawą Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. W tym celu na teren festiwalu będzie można wejść z pustą, wielorazową butelką. Dzięki współpracy z Zarządem Transportu Metropolitalnego uruchomiona zostanie specjalna, bezpłatna linia autobusowa S1, która co 40 minut przewiezie festiwalowiczów z Doliny Trzech Stawów do Strefy Kultury i z powrotem. Właśnie w najbardziej zielonej części Katowic działać będą dwa oficjalne kluby festiwalowe, czyli Sztauwajery oraz JAZBAR Muchowiec. W piątek i sobotę jakościowy relaks zagwarantują tam najciekawsi didżeje z Polski i zagranicy, a ukoronowaniem będzie darmowy FAJRANT w czwarty dzień festiwalu w JAZBAR Muchowiec. Gwiazdą imprezy zamknięcia festiwalu będzie brytyjski didżej Eagles & Butterflies.

Jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie powraca z międzygatunkowym programem artystycznym do niebanalnej lokalizacji w centrum Katowic. Warto odwiedzić go ponownie, nie tylko po gwarantowane wrażenia muzyczne. Podczas tegorocznej edycji wszyscy uczestnicy festiwalu będą mogli odwiedzić Muzeum Śląskie, płacąc tylko 1 zł za wejście. Promocją objęte są zarówno stałe ekspozycje, których obecnie jest pięć, jak i każda spośród dziesięciu aktualnych wystaw czasowych. Szczególnie polecamy wszystkim odwiedzającym wystawy: „Głusza”, „Ludwika Ogorzelec. Wystawa Podziemna.” oraz „Poza Edenem. Sztuka Współczesna ze zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach”. Warto połączyć pobyt na festiwalu z wizytą w Muzeum Śląskim!

W sprzedaży pozostają karnety dwudniowe i bilety jednodniowe. Można je nadal nabywać online na stronie festiwalu oraz na Going, eBilet, Biletomat i Ticketmaster. Więcej informacji na temat tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice na stronie internetowej festiwalu.

Tauron Nowa Muzyka Katowice
21-24.07.2022

● Moderat ● The Cinematic Orchestra ● Anna Calvi ● The Bug feat. Flowdan ●
● HVOB live ● Skream ● Fisz Emade Tworzywo ● Ralph Kaminski ● Andy Stott live ●
● Rival Consoles ● Kollektiv Turmstrasse ● Tymek/Urbański ● Red Axes ●
● Donato Dozzy ● The Field ● Nilüfer Yanya ● Trupa Trupa ● Eagles & Butterflies ●
● Sote ● Klangphonics ● Shards ● VRIL live ● CATNAPP ● Szczyl live ● Zdechły Osa ●
● CatchUp ● Wczasy ● Niklas Paschburg ● Lutto Lento live ● ÄTNA ● Hatis Noit ●
● Lorenzo Raganzini ● Resina ● Hodak ● BartoKatt ● TONFA ● Jerzyk Krzyżyk
● Ania Leon ● Shyness ● Michał Wolski ● Sarapata ● Vacos Malcolm ●
● Krenz ● Phatrax ● EERT ●

BILETY:

Karnet dwudniowy
399zł

Bilet jednodniowy
Piątek, Sobota:
229zł
FAJRANT (Sztauwajery)
Wstęp bezpłatny!

Więcej na:

Reklama

Strona główna


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama