Nowiny Zabrzańskie

Poldi otworzy lokal po McDonaldsie?

Udostępnij swoim znajomym:

Czy zabrzanie będą jeść kebaby albo inne potrawy w lokalu Lukasa Podolskiego? To bardzo prawdopodobne. Firma, której jest udziałowcem, złożyła ofertę na wynajem lokalu po McDonaldsie, na pl. Wolności. Jeśli projekt firmy zostanie przyjęty, to może przyciągnąć więcej osób do centrum, niż wszystkie dotychczasowe działania  miasta w tym zakresie.

Reklama

Restauracja McDonald’s w Zabrzu przy placu Wolności istniała przez  25 lat. W 2018 roku została zamknięta. Lokal należy do miasta, które kilkakrotnie próbowało go wynająć. Ale albo nie było chętnych, albo pomysły najemców miastu nie pasowały, albo najemca tak długo przeciągał swój projekt, że w końcu nie podpisano z nim umowy.

Na kolejny przetarg, ogłoszony przez Jednostkę Gospodarowania Noeruchomościami, wpłynęła tylko jedna oferta, ale za to jaka! Złożyła ją podobno, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, firma związana z Lukasem Podolskim, piłkarzem Górnika. I nie byłoby to dziwne. Zawodnik prowadzi ju z sieć kebabów w Niemczech. Pierwszy został  otwarty w Kolonii, pod nazwą  Mangal Doner. W dniu otwarcia każdy, który „wystał” w kolejce przez pięć godzin, oprócz podanego przez piłkarza kebabu, mógł dostać od mistrza świata z 2014 roku autograf oraz zrobić wspólne zdjęcie. Wcześniej, również w Kolonii, piłkarz otworzył lodziarnię.

Foto: Lukas Podoslki/Instagram

Reklama

 


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama