Nowiny Zabrzańskie

Deklaracja źródła ciepła. Zostało już tylko kilka dni, by ją złożyć

Udostępnij swoim znajomym:

30 czerwca 2022 roku upływa termin złożenia deklaracji o źródłach ogrzewania. Osoby, które zainstalowały nowe ogrzewanie po 1 lipca 2021 r., muszą złożyć deklarację w ciągu 14 dni od jego uruchomienia. Obowiązek ten ciąży na właścicielach lub zarządcach budynków, a za jego niedopełnienie grozi kara w wysokości nawet 5 tys. złotych.

Reklama

Zgłoszenia należy dokonać w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków CEEB. To specjalna baza danych dotycząca źródeł ciepła zainstalowanych w budynkach na terenie poszczególnych gmin. Celem jest stworzenie ogólnopolskiej mapy emisyjności budynków, a w konsekwencji poprawa jakości powietrza.

Zgłoszenia do CEEB muszą dokonać wszyscy właściciele lub zarządcy budynków, w których znajduje się źródło ciepła o mocy do 1MW. Należy to zrobić do końca czerwca tego roku lub w ciągu 14 dni od montażu urządzenia, jeśli było zainstalowane po 1 lipca 2021 roku.

Jak dokonać zgłoszenia? Można to zrobić na dwa sposoby:

Za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia źródła ogrzewania do CEEB grozi mandat w wysokości 500, a nawet 5000 zł! Więcej info TUTAJ.

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama