Nowiny Zabrzańskie

XV Festiwal Kwiatów. Wymień elektrośmieci na sadzonki

Udostępnij swoim znajomym:

Już w ten weekend (25 i 26 czerwca) w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu odbędzie się XV Festiwal Kwiatów. Impreza ma obfitować w liczne warsztaty, a goście będą mogli wymienić elektrośmieci na sadzonki drzew.

Reklama

„Natura, sztuka i piękno” a także ekologia, bezpieczeństwo, zdrowie i profilaktyka to hasła tegorocznej edycji festiwalu. Podczas imprezy, powiązanej ze stuleciem miasta i polskiej botaniki – swoje setne urodziny obchodzi także Polskie Towarzystwo Botaniczne – odbędą się m.in.: warsztaty ogrodnicze, zielarskie, pszczelarskie kreatywne, perkusyjne czy szachowe i wreszcie przedstawienie utalentowanych przedszkolaków–wierszolaków.

Miłośnicy produktów ekologicznych i ogrodniczych również znajdą coś dla siebie – od stoisk ze zdrową żywnością, sadzonek ziół, aż po ceramikę ogrodową, biżuterię czy kosmetyki naturalne. Nie zabraknie też kwiatów – zarówno kolorowych krzewów, jak i bylin jedno czy dwuletnich.

Organizatorzy zadbali o oprawę muzyczną – wystąpią zespoły: Blue Dragonfly, Tukej, NIVEL oraz Patryk Filipowicz wraz z Pawłem Synowcem. Nie zabraknie również Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod dyrekcją Henryka Mandrysza.

W czasie festiwalu, którego organizatorami są: Miasto Zabrze, Centrum Organizacji Pozarządowych i Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu, za elektrośmieci będzie można otrzymać sadzonki z „Banku drzew”.

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama