Nowiny Zabrzańskie

Mała bitwa, wielkie zwycięstwo w Mikulczycach

Udostępnij swoim znajomym:

Ponad rok temu pisaliśmy o książce „Ana i Walter – historia niemożliwa”, której akcja osadzona była Biskupicach. Jej autorzy to zabrzanie – 11 -letnia dziś Ania Zentlik i jej tato Krzysztof, a także współpracująca z nimi Teresa Ogonowska. Teraz wydali kolejną – ” Mała bitwa, wielkie zwycięstwo, czyli ostatni oddech Peruna”.
Druga część zabrzańskiej trylogii dzieje się w  Mikulczycach i opowiada historię mieszkańców rycerskiego grodu i wsi. Książka, podobnie jak ta wcześniejsza, jest po polsku i po śląsku. W przygotowaniu jest już trzecia część trylogii, tym razem dziejąca się w Rokitnicy.
Z notki wydawcy: Krzysztof Zentlik wraz ze swoją córką Anią już po raz drugi wydaje książkę dla dzieci w języku polskim i śląskim. Tym razem autorzy przenoszą nas do roku 1430, do Mikulczyc, którym grozi najazd Henryka Strasznego z Moraw. Czy mieszkańcy wioski pod przywództwem Macieja, wspieranego przez swoją córkę Tereskę, zdołają się uratować? I jak pomoże im w tym niezwykły, piękny i silny koń – Grzywacz? Czy pokona on tajemniczego, umiejącego zmieniać postać wilka? Małą bitwę, wielkie zwycięstwo, czyli ostatni oddech Peruna można czytać zarówno po polsku, jak i po śląsku, odnajdując urok zarówno w jednej, jak i drugiej wersji, a uroku tego jest w tej opowieści wiele

Książka jest dostępna w większości popularnych księgarni internetowych.

Reklama
Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama