Nowiny Zabrzańskie

Górnik ma nowego trenera. To Bartosch Gaul

Udostępnij swoim znajomym:

Bartosch Gaul jest nowym trenerem piłkarzy Górnika Zabrze. Urodził się 5 października 1987 roku w Bytowie, w województwie pomorskim. Trenerską edukację pobierał w Niemczech. W 2008 roku został asystentem trenera w zespole Schalke 04 U-17. Po dwóch latach został asystentem w grupie starszej – U-19. Pomagał trenerowi Norbertowi Elgertowi. W sezonie 2014/15 ich drużyna zdobyła tytuł Mistrza Niemiec w swojej kategorii wiekowej. Kolejnym etapem jego trenerskiej karierze była Moguncja. W Mainz zaczął od szkolenia młodzieży, by cztery lata temu objąć zespół do lat 23, czyli klubowe rezerwy. Szczególnie udane miał dwa sezony. W rozgrywkach 2019/20 zespół FSV Mainz 05 II zajął 6 miejsce, a niedawno zakończonym sezonie uplasował się jedno miejsce wyżej.

Reklama

Bartosch Gaul jest uznawany za jednego z najzdolniejszych szkoleniowców młodego pokolenia niemieckiej szkoły trenerskiej. Oprócz warsztatu niewątpliwym atutem nowego trenera jest znajomość języków obcych. Porozumiewa się on w języku polskim i niemieckim, ale również po angielsku i francusku.

Nowy szkoleniowiec Górnika dziś przyleciał do Polski. Późnym popołudniem dopełnione zostały wszelkie formalności. Bartosch Gaul oraz prezes Górnika, Arkadiusz Szymanek parafowali umowę w ramach której 34 – letni trener oficjalnie objął funkcję szefa sztabu szkoleniowego „Trójkolorowych”. Na piątek zaplanowano spotkanie z dziennikarzami, a popołudniu o godzinie 16:00 Górnik rozegra kolejny mecz kontrolny z Puszczą Niepołomice.

Info:  gornikzabrze.pl

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama