Nowiny Zabrzańskie

Chcą, by na gmachu Urzędu Miejskiego powieszono tęczowe flagi

Udostępnij swoim znajomym:

Stowarzyszenie Równość wystąpiło z wnioskiem do prezydent miasta Małgorzaty Mańki-Szulik, by w dniach 27 i 28 czerwca na budynku Urzędu Miejskiego wywieszono tęczowe flagi. Członkowie stowarzyszenia, jak sami piszą, chcą uczcić w ten sposób rocznicę wydarzeń w Stonewall.

Reklama

– Jak wskazują badania (raport ośrodka Dalia z 2016 r. – red.), od 5% do 10% populacji stanowią osoby LGBT+. W samym Zabrzu może to być od 8,5 tys. do nawet 17 tys. zabrzan i zabrzanek na co dzień mierzących się ze niezrozumieniem ze strony środowiska, bliskich a także brakiem wsparcia instytucji państwowych i samorządowych – czy to w zakresie prawodawstwa, czy też pomocy w sytuacjach kryzysowych.

W związku z tym, mając na uwadze sytuację wielu mieszkańców i mieszkanek miasta, a także chęć budowania jego wizerunku jako otwartego i rozumiejącego potrzeby każdej grupy mieszkańców, członkowie stowarzyszenia Równość wystąpili z wnioskiem do prezydent Miasta, aby w tym szczególnym dniu zawisły symbole dumy oraz równouprawnienia przytoczonej w piśmie grupy obywateli/ek naszego miasta – argumentują swój wniosek lewicowi działacze.

Stowarzyszenie wskazuje, że do tej pory na podobne kroki zdecydował się Poznań oraz Kraków.

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama