Nowiny Zabrzańskie

Jubileusz Arsenalu Mikulczyce. Grają już 50 lat!

Udostępnij swoim znajomym:

Jubileusz 50-lecia obchodzi klub Arsenal Mikulczyce. Jego założyciele chodzili do tej samej szkoły w Mikulczycach. Któregoś dnia postanowili założyć klub piłkarski, bo kochają sport. I tak grają do dzisiaj.

Reklama

Arsenal Mikulczyce powstał w 1971 r. Założyła go grupa 12-letnich chłopców z Mikulczyc, kolegów. Prezesem, niezmiennie od 38 lat jest właśnie Krystian Pudlo. Jubileusz obchodzą jednak teraz, bo w ubiegłym roku uniemożliwiła go pandemia.  Nazwa jest na cześć Arsenalu Londyn, który w tamtych czasach świecił triumfy i wielu zawodników z Mikulczyc kibicowało tej drużynie – tłumaczy Krystian Woźniak, wiceprezes Arsenalu Mikulczyce.

W klubie grają amatorzy, jednak na boisku w grę wkładają całe serce i umiejętności. Piłka nożna jest ich wielką pasją. Trenują na hali sportowej przy ul. Szafarczyka w Rokitnicy, a kiedy jest ciepło – na Orliku na os. Helenka.

Przez 50 lat klub odniósł wiele sukcesów, o czym najlepie

j świadczą zdobyte licznie puchary. Bo zawodnicy, choć amatorsko, grają często. Dbają o to, aby przynajmniej jeden mecz w tygodniu rozegrać. Od 1971 r. do dziś przez klub przewinęło się ponad 200 piłkarzy, którzy rozegrali w sumie około 2000 meczów!

Reklama

 


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama