Nowiny Zabrzańskie

Zmieniła cenę na butach

Udostępnij swoim znajomym:

Niewinne na pozór przeklejenie metki z ceną w sklepie to przestępstwo i może grozić za nie do 8 lat więzienia. O konsekwencjach może przekonać się 42-letnia zabrzanka. W środę policjanci z Komisariatu II Policji w Zabrzu zostali wezwani do jednego z marketów. Okazało się, że sprawczyni przekleiła metkę z tanich klapek na droższe obuwie. Kobieta wprowadziła obsługę sklepu w błąd i wyłudziła tym samym różnicę w cenie produktów wynoszącą 99 złotych.

Reklama

Do oszustwa miało dojść w jednym z marketów przy Alei Wojciecha Korfantego. Ochroniarze ujęli tam kobietę, która ich zdaniem przykleiła naklejkę z ceną z tańszego produktu na droższy. Dyżurny wysłał na miejsce mundurowych. Dochodzenie wykazało, że kobieta, będąc na hali, przykleiła metkę z tanich klapek, na droższe buty sportowe. Następnie poszła do kasy. Już za linią kas oszustka została ujęta przez ochronę i przekazana policjantom. Kobieta usłyszał już zarzuty dotyczący oszustwa.

Policja przypomina, że zachowanie polegające na zmianie metki na produkcie w celu zakupienia go po cenie tańszej niż rzeczywiście kosztuje, traktowane jest przez polskie prawo jako oszustwo. Kodeks karny za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przewiduje karę do 8 lat więzienia. Co ważne, jest to przestępstwo w każdym przypadku, niezależnie od wartości wyłudzonego towaru.

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama