Nowiny Zabrzańskie

Zlot motocykli w Carnallu [GALERIA]

Udostępnij swoim znajomym:

Impreza motocyklowa MotoStrefa Classic odbędzie się 5 czerwca 2022 roku na terenie Strefy Carnall, czyli w Zabrzu przy ul. Wolności 408! Będzie to pierwszy w historii Zabrza zlot motocykli zabytkowych, motocyklowych youngtimerów oraz customów, czyli głęboko przerobionych motocykli! Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Śmiercioodporni.

Reklama

MotoStrefa Classic rozpocznie się w niedzielę (5 czerwca) o godz. 13.30. O 14.30 planowany jest wyjazd parady motocykli uczestników ulicami Zabrza. Parada pojedzie „Szlakiem ceglanych wież”, mijając zabrzańskie wieże ciśnień, odwiedzając obiekty o ogromnym znaczeniu historycznym czy – dawniej – gospodarczym, a aktualnie turystycznym. Trasa mierzyć będzie nieco ponad 9 kilometrów i przebiegać będzie przez centrum miasta, Zandkę oraz Zaborze, by ostatecznie wrócić na teren Strefy Carnall.

Na miejscu uczestników i gości czeka szereg atrakcji. Pierwszą będzie pozoracja wypadku motocyklowego wraz z pokazowym szkoleniem w jaki sposób prawidłowo zabezpieczyć miejsce zdarzenia i udzielać pierwszej pomocy w trakcie wypadków komunikacyjnych, a także jak współpracować ze służbami. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs na Najstarszy Motocykl uczestniczący w imprezie, Najładniejszy Motocykl Imprezy (wybierany przez jury) oraz Harde Cztery Litery, czyli konkurs dla uczestnika, który na imprezę przyjechał z najdalsza.

Zwieńczeniem MotoStrefy Classic będzie koncert zaprzyjaźnionego i znanego w Zabrzu zespołu Blue Dragonfly, który krąży w swej twórczości pomiędzy bluesem a rockiem.

Skąd nazwa MotoStrefa? W 2016 roku zorganizowaliśmy ogromną imprezę charytatywną na parkingu Centrum Handlowego M1 w Zabrzu i chcieliśmy pobić rekord Guinessa w liczbie jednocześnie palących gumę motocykli. Wtedy wszelkie plany skomplikowała pogoda, bo obfite opady deszczu spowodowały, że impreza musiała zostać częściowo odwołana. Ale teraz chcemy zreaktywować tę markę i w nowym, jeszcze bliższym na wydaniu – piszą organizatorzy.

Reklama

 


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama