Nowiny Zabrzańskie

(Nie) Łam się w hali Pogoń

Udostępnij swoim znajomym:

To impreza nie tylko dla miłośników break dance i hip hopu. Po dwuletniej przerwie, w ostatni majowy weekend w Zabrzu odbędzie się po raz 20-ty święto tańca ulicznego – Festiwal Tańca Ulicznego „(Nie) Łam się”.

Reklama

Po raz pierwszy Festiwal przeprowadzony został w 2003 roku jako sesja warsztatowa. Przez lata ewaluował i dzisiaj jest to najstarszą imprezą street dance’ ową na Śląsku. Uczestniczy w niej rokrocznie ponad 500 młodych tancerzy, biorących udział w turnieju i warsztatach. W sobotę 28 maja 2022 r. odbędzie się XV Śląski Turniej Tańca Ulicznego „(Nie) Łam się” rozgrywany w godzinach od 11.00 do 20.00. Zainteresowanych zapraszamy na widownię do hali sportowej Pogoń w Zabrzu przy ul. Wolności 406. Obejrzymy rywalizację formacji, miniformacji, duetów i walki taneczne solistów z Zabrza, Gliwic, Bytomia, Katowic, Chorzowa, Pszczyny, Knurowa, Piekar Śl. Rudzy Śl., Oświęcimia, Częstochowy, Krakowa, Wrocławia i Lublina. Turniej podzielony jest na trzy kategorie wiekowe 6-11 lat, 12-15 lat i 16-20 lat. W jury zasiadą w tym roku renomowani tancerze i nauczyciele tańca ulicznego z całej Polski: Piotr TEMPS Marciszewski (Kraków), Sebastian SEBA Krupa (Łódź) oraz Paweł Kozłowski (Gliwice).
Podkłady muzyczne w tym roku przygotuje dj HWR, a Turniej poprowadzi tancerz Paweł Szlinger.
W holu hali Pogoń zapraszamy do obejrzenia wystawy plakatów z poprzednich edycji „(Nie) Łam się” w ramach podwójnego jubileuszu – 20-tej edycji projektu i 15-tej edycji turnieju.
W niedzielę 29 maja 2022 zapraszamy na XIX Warsztaty Tańca Ulicznego z technik hip hop choreo i popping, a poprowadzą je jurorzy sobotniego turnieju. Odbędą się w sali tanecznej Studia Tańca Ulicznego OPP4”CET” w Zabrzu-Zaborzu.
Organizatorem tej jak i poprzednich edycji projektu „(Nie) Łam się” jest „Centrum Edukacji Twórczej” OPP4 w Zabrzu przy wsparciu Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Zabrzu i Rady Rodziców przy OPP4 „CET”.

Pomysłodawca i koordynatorem tego projektu jest Agata Zeliszek, nauczyciel Studia Tańca Ulicznego działającego od 22 lat w Centrum Edukacji Twórczej OPP4 w Zabrzu.

autor tekstu
Agata Zeliszek – koordynator projektu
autor plakatu – Marta Grochowska

Kontakt z organizatorem – nielamsie@opp4.zabrze.pl

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama