Nowiny Zabrzańskie

Piknik Przyjaźni w Parku 12C

Udostępnij swoim znajomym:

Piknik Przyjaźni odbędzie się  22 maja na terenie Parku 12C Sztolni Królowa Luiza. To okazja  do zaznajomienia się z kulturą i tradycją ukraińską, ale i poznania siebie nawzajem.
Na stołach Pikniku „Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej” znajdą się piękne kolorowe wianki, , drewniane ikony, torby haftowane, pluszowe zajączki i serduszka, obrazy, piękne kartki upominkowe, laleczki szmaciane, kolorowe naszyjniki, korale oraz tradycyjne gliniane naczynia, wyroby garncarskie, obrazy a wszystkie rękodzieła wykonane w Ukrainie przez artystów, malarzy, ludzi sztuki.
Nie zabraknie także słodkości i oczywiście topowych pozycji kuchni ukraińskiej w tym sławnego barszczu ukraińskiego z okraszonym chlebem. Dodatkowo z potraw, które będzie można skosztować na stoły zawitają naleśniki, sałatka kukurydziana z boczkiem i serem, orzeźwiający kompot oraz dania kuchni polskiej.
Z myślą o najmłodszych przewidziano  szereg atrakcji dla nich:
– gry terenowe
– skakanie w gumę
– skakanie w workach
– liczne warsztaty dla dzieci
Ponadto Fundacja Save UA zaprasza na jogę w plenerze, zabawę z dziećmi i malowanie buziek dziecięcych przez profesjonalistów w ulubionych wiosennych kolorach ukraińskich. A to wszystko w ramach akcji społeczno-charytatywnej „Pomoc Ukrainie – To jest też nasza wojna” w celu wsparcia obywateli Ukrainy.
Początek – 22 maja o godzinie 11:00 występem Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, a na koniec koncert. Specjalnie dla wszystkich obecnych o godzinie 17:00 na scenie wystąpi folkowy zespół KUCZERYKI. Folkowy klimat ich utworów, w których słychać inspirację śląskimi kominami, beskidzkimi polanami i ukraińskimi wsiami.
Do zobaczenia! – Побачимось!

Reklama
Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama