Nowiny Zabrzańskie

Czy powstanie czwarta trybuna na stadionie Górnika?

Udostępnij swoim znajomym:

Skąd wiadomo, że wybory samorządowe coraz bliżej? Bo jak bumerang wraca temat czwartej trybuny na stadionie Górnika. Wczoraj pojawił się on na sesji Rady Miasta.

Reklama

Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik poinformowała, że  prowadzone są działania projektowo-konstrukcyjne i przygotowania finansowe do zakończenia budowy stadionu. „Zespół Areny Zabrze z grupą projektantów i konstruktorów do końca maja zakończy prace związane z aktualizacją dokumentacji technicznej czwartej trybuny. Natomiast w zakresie finansowym został przygotowany list intencyjny którego stronami są: Spółka Stadion, Pekao S.A. i właściciel spółki – Miasto Zabrze. Trwają konsultacje dot. montażu finansowego. W najbliższych dniach zwrócę się do Przewodniczącej Rady Miasta z prośbą o zwołanie sesji nadzwyczajnej w celu powierzenia Spółce Stadion dokończenia budowy stadionu.” – napisała po sesji na swoim FB profilu.

Radny Alojzy Cieśla domagał się zorganizowania referendum w sprawie budowy trybuny. Zapewne do niego nie dojdzie, ale gdyby było, jak byście głosowali?

Pamiętając, jak długo budowano obecne trzy trybuny, czwarta do wyborów, jesienią 2023 roku raczej nie powstanie. Być może uda się do tego czasu pożyczyć pieniądze, wyłonić wykonawcę i rozpocząć prace. A potem… niech martwią się tym kolejne władze samorządowe.

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama