Nowiny Zabrzańskie

Szachowy rekord Guinnessa będzie bity w Zabrzu!

Udostępnij swoim znajomym:

Co najmniej 150 szachistów ma wziąć udział w symultanie szachowej, 25 maja na Arenie Zabrze. Będzie to próba pobicia polskiego rekordu, jeśli się uda, zabrzańskie wydarzenie trafi do księgi rekordów Guinenssa.

Reklama

Symultana Szachowa – seans gry jednoczesnej , to impreza rekreacyjna mająca na celu upowszechnienie gry w szachy wśród dzieci i młodzieży i ich rodzin. Jeden szachista gra równocześnie z wieloma przeciwnikami. Symultana zabrzańska  jest zgłoszona jako impreza towarzysząca próbie ustanowienia oficjalnego Rekordu Polski we współpracy z BiuroRekordow.pl.

Strona informacyjna Symultany – > http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_2011/. Zapisywać można się właśnie tam, przez specjalny formularz, ale też telefonicznie, tel: 791 851 719 i przez e-mail: kontakt@kreatywneszachy.pl

Symultanistą będzie Katarzyna Krajewska – prezes Klubu Szach Mat Zabrze, manager sportu i trener szachowy. Posiada tytuł Sędziego Szachowego z licencją międzynarodową. Stworzyła projekt Kreatywne Szachy, który wspiera młodych szachistów z całej Polski. Odznaczona za działalność szachową brązową honorową odznaką Polskiego Związku Szachowego.

Każdy uczestnik dostanie certyfikat, że brał udział w biciu rekordu Guinnessa.

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama