Nowiny Zabrzańskie

Dobre występy młodych pływaków

Udostępnij swoim znajomym:

Dobre występy młodych zabrzańskich pływaków w rywalizacji na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim.
W dniach 9-10 kwietnia odbył się finał Grand Prix Polski w Lublinie. Nasz zawodnik J. Katana na dystansie 100 m motylkiem osiągnął najlepszy czas w kategorii Juniora Młodszego. Powtórzył ten sukces w Finale Ligi Klubów Śląskich w dniu 13 kwietnia w Gliwicach  zdobywając pierwsze miejsce z czasem 59.18.W punktacji indywidualnej mężczyzn uplasował się na 5 miejscu.
Nasi Młodzicy w dniu 21 kwietnia w Dąbrowie Górniczej zakończyli zmagania w ramach Ligi Klubów Śląskich.
Franciszek Mazik wywalczył trzecie miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym a jego siostra Antonina zajęła trzecie miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym. Sztafeta dziewcząt 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie A. Jedrzejewska, Z. Faderewska, A. Mazik, N. Spyrka zajęła drugie miejsce. W punktacji indywidualnej mężczyzn F. Mazik został sklasyfikowany na 3 miejscu a Antonina na miejscu czwartym. W punktacji klubowej zabrzanie zajęli 5 miejscu na 32 startujące w rywalizacji kluby a pod względem liczby wywalczonych medali na miejscu czwartym .