Nowiny Zabrzańskie

Kto dostanie Kroplę Tęczy?

Udostępnij swoim znajomym:

PO raz 25 dzieci ze świetlic MOPR będą wręczać Ordery Kropla Tęczy , na które serdecznie zapraszamy.
Podczas uroczystości w przyszłą środę Order Kropli Tęczy otrzymają:
  1. Danuta Kaczmarek – wolontariuszka Ośrodka Wsparcia dla Kobiet Towarzystwa Pomocy im. Św Brata Alberta w Zabrzu

 

Pani Danuta  wraz z młodzieżą ze swojej szkoły 7 lat temu w ramach projektu zorganizowała bal karnawałowy dla podopiecznych Ośrodka. Od tego czasu regularnie wspiera Ośrodek organizując różnorodne uroczystości dla dzieci i matek.     Dzięki jej zaangażowaniu udało się zorganizować Bal Przebierańców, Zabawę Andrzejkową, Karaoke, Dzień Matki itp uroczystości . Pani Danuta dba o pełną oprawę uroczystości: wystrój, poczęstunek, a nawet wodzireja. Jej wieloletnie działania           zawsze wywołują uśmiech na twarzach najmłodszych mieszkańców Ośrodka.

Reklama

 

 

  1. Zbigniew Krupa nauczyciel z Zespołu Szkół Specjalnych , działacz na rzecz dzieci niepełnosprawnych w Zabrzu

 

Pan Zbigniew Krupa  wolontarystycznie organizuje  koncerty dla niepełnosprawnych dzieci w Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu w ramach akcji Zabrzański Wrzesień.     Założył i nieodpłatnie prowadzi jedyny w Polsce zespół bębniarski “Bębnoludy” również dla dzieci niepełnosprawnych. Jako wolontariusz współorganizuje półkolonie dla dzieci, a od 20 lat wspiera działalność Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. Aktualnie prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci z Ukrainy.

 

  1. Dorota Nowicka– działa na rzecz dzieci w Zabrzu

 

Pani Dorota jest dobrym duchem Świąt Bożego Narodzenia w Parafi Świętego Wojciecha w Zabrzu.

Co roku w okresie Adwentu w kościele Św. Wojciecha ustawiana jest choinka ubrana w aniołki z imionami dzieci-podopiecznych zabrzańskich placówek.  Parafianie     kościoła Św. Wojciecha wybierają aniołka i sprawiają niespodziankę dla wybranego dziecka, robiąc mu prezent pod choinkę i spełniając jego marzenie. Pani Dorota    Nowicka koordynuje tym wydarzeniem już kilkanaście lat. Przyjmuje paczki od Parafian, segreguje na poszczególne placówki, dba o to by żadne dziecko nie pozostało bez prezentu  świątecznego. Jest przy tym osoba niezwykle skromną , dbającą o każdy szczegół tej akcji.

 

 

  1. Fundacja milimali-sponsor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Zabrzu

 

Fundacja od kilku lat wspiera podopiecznych Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Zabrzu

Dzięki Fundacji milimali większość dzieci z Centrum spędziła wymarzone wakacje letnie na koloniach nad morzem i w górach. Z kolei zimą dzieci  doskonaliły  jazdę na nartach po okiem instruktorów narciarskich.

Dodatkowo wychowankowie   mogą zapisywać  się na kursy językowe oraz  na zajęcia dodatkowe typu Aikido, Hip-Hop, siłownie.

Niewidomej podopiecznej Centrum – Justynie – Fundacja zakupiła profesjonalne szachy brajlowskie aby mogła rozwijać swoje zainteresowania oraz jeździć na turnieje szachowe,

Fundacja dba  również o piękny uśmiech  wychowanków COPOW opłacając im    wizyty oraz kompleksowe leczenie ortodontyczne.

Dzięki  milimali, dzieci mają możliwość aktywnego spędzania czasu   chodząc po górach, korzystając z parków wodnych, jeżdżąc na łyżwach, wrotkach, bawiąc się w wesołych miasteczkach, a także chodząc do kina, teatru, muzeum.

 

 

  1. Aneta Janecka- wolontariuszka świetlicy dla dzieci Providentia – Dom        Opatrzności w Zabrzu

 

Pani Aneta zaangażowana jest w działalność świetlicy na Zandce. Organizuje dla dzieci indywidualne wsparcie w nauce czytania i pisania. Zaangażowała się w tworzenie klubu młodzieżowego dla nastolatków. Wraz z mężem  podjęli się współrealizacji projektu ekologicznego wykonując skrzynki na zioła i kwiaty oraz  kompostownik. Podczas półkolonii letnich zgłosiła się do pomocy w opiece nad dziećmi poświęcając swój czas jednocześnie tworząc dzieciom radosny i bezpieczny czas wakacyjny.

Pani Aneta aktywnie uczestniczy w różnych działaniach świetlicy nie tylko działając na rzecz dzieci ale również współpracując z rodzicami.

Dodatkowe odznaczenie dla wolontariuszek z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu działających  na rzecz Ukrainy: dla  Olejnik Otylii, Czyż Ewy, Cichoń Angeliki, Kopycińskiej Natalii

Dziewczęta są uczennicami II klasy w zawodzie technik logistyk o profilu             wojskowym w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu. Po zajęciach lekcyjnych wolontariuszki poświęcają swój wolny czas i działają na rzecz pomocy Ukrainie .

Reklama

 

 


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama