Nowiny Zabrzańskie

Szpital Miejski zatrudni medyków z Ukrainy

Udostępnij swoim znajomym:

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka – Szpital Miejski w Zabrzu chce zatrudnić pracowników z Ukrainy. Kilkadziesiąt etatów czeka na przedstawicieli wszystkich specjalizacji medycznych.

Reklama

Ogłoszenie o pracy dla ukraińskich medyków kilka dni temu pojawiło się w mediach społecznościowych szpitala.
– Mamy pracę da wszystkich specjalizacji medycznych, ale najbardziej zależy nam na zatrudnieniu pielęgniarek. Jest też oferta dla lekarzy, głównie o specjalizacji chirurgicznej, anestezjologicznej, ortopedycznej i ginekologicznej – mówi dr Mariusz Wójtowicz, prezes Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka – Szpital Miejski w Zabrzu.

– Na pielęgniarki czeka kilkanaście etatów – uzupełnia mgr Iwona Gaj-Faber, naczelna pielęgniarka w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka – Szpital Miejski w Zabrzu. – Przede wszystkim oferta pracy dotyczy wyspecjalizowanych pielęgniarek: instrumentariuszek, pielęgniarek anestezjologicznych oraz pielęgniarek z doświadczeniem w zakresie pielęgniarstwa chirurgicznego czy zachowawczego. Jesteśmy również otwarci na inne zawody medyczne.

Kandydaci z Ukrainy powinni wykazać się dokumentem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Muszą mieć statusu uchodźcy oraz nadany numer PESEL.
– Nie wymagamy płynnej znajomości języka polskiego, kandydaci powinni być komunikatywni i potrafić się porozumieć w podstawowym zakresie. Po zatrudnieniu oferujemy szkolenie z języka polskiego, w dużej mierze ze słownictwa i terminologii medycznej – wyjaśnia Iwona Gaj-Faber.

Zatrudnienie w szpitalu medyków z Ukrainy jest możliwe dzięki niedawnym zmianom w polskich przepisach. Po wybuchu wojny na Ukrainie polski parlament uchwalił ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy. Nowe prawo przewiduje też uproszczone przepisy dla lekarzy i pielęgniarek – zgodnie z nimi każdy, kto uzyskał prawo do wykonywania zawodu w trybie uproszczonym, może podjąć pracę w placówce ochrony zdrowia mającej umowę z NFZ.

Oferta pracy dla medyków z Ukrainy w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka – Szpital Miejski w Zabrzu dostępna jest pod adresem https://fb.watch/c2CUbFi0Y5/.

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama