Nowiny Zabrzańskie

Młodzież z IV LO zaraża ekologią

Udostępnij swoim znajomym:

Młodzież z IV LO realizuje obecnie dwa ważne projekty społeczne. Oba dotyczą ekologii.

Reklama

Jednym z problemów, na który uczniowie chcą zwrócić w tym roku uwagę jest kwestia używania worków i reklamówek jednorazowych podczas zakupów. W ramach projektu „Eko jest spoko – mniej worków plastikowych” czworo maturzystów – Julia, Kamila, Kuba i Jacek przygotowało i przeprowadziło zajęcia dotyczące zalet worków wielorazowych, uszyło ponad 70 takich woreczków o różnych rozmiarach i przeprowadziło happening przed często odwiedzanym sklepem w okolicy szkoły. W trakcie wydarzenia rozdano wszystkie własnoręcznie uszyte woreczki mieszkańcom Rokitnicy, którzy będą mogli z nich korzystać przez wiele miesięcy. Działania grupy projektowej „Eko jest spoko – mniej worków plastikowych” spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem obdarowanych osób!

W ramach drugiego projektu grupa młodzieży z klasy 1Ap  udała się do pobliskiego Przedszkola Nr 41 i przeprowadziła zajęcia ekologiczne dla ponad czterdziestoosobowej grupy cztero i pięciolatków. Bawili się w przedszkolnym ogrodzie i w trzech podgrupach przemycali jednocześnie wiedzę ekologiczną. Przedszkolaki miały za zadanie skacząc w workach przebyć śmieciowy tor przeszkód, odpowiednio posegregować górę śmieci i zastanowić się nad tym, które z  codziennych działań pozytywnie wpływają na otaczające środowisko naturalne. Wszystkie zadania były przeprowadzone dwujęzycznie – po Polsku i ukraińsku. -Zaraziliśmy się cudownymi uśmiechami dzieci i ich olbrzymia energią – zapewniają licealiści!
Projekt powstał w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii – pierwszej olimpiady w Polsce biorącej pod uwagę praktyczne umiejętności zarządzania projektami. Udział w niej pozwala zdobyć młodzieży wysoko cenione przez pracodawców umiejętności i certyfikaty związane z zarządzaniem projektami.

Reklama

 


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama