Nowiny Zabrzańskie

Udostępnij swoim znajomym:

    Piłka nożna

Reklama

Górnik Zabrze po rozegraniu dwóch sparingów w tureckim Belek zagra w środę ostatnie spotkanie podczas zimowego zgrupowania. Przeciwnikiem trójkolorowych będzie ukraińska FK Oleksandrija. W czwartek, dzień po zagraniu środowego meczu klub zaplanował powrót do kraju. Podopieczni Jana Urbana jednak nie mogą liczyć na odpoczynek, ponieważ już w najbliższą sobotę zagrają z Podbeskidziem Bielsko Biała – będzie to ostatnie spotkanie przed noworocznym rozpoczęciem Ekstraklasy.

 

Reprezentacja Polski wciąż bez selekcjonera – biały dym nad PZPN miał pojawić się na początku ubiegłego tygodnia, jednak pomimo zapewnień prezesa związku Cezarego Kuleszy nowy trener nie został ogłoszony 19 stycznia. Wszystko wskazywało, że to Adam Nawałka obejmie stery biało-czerwonej reprezentacji, jednak zwolnienie Andrija Szewczenki z włoskiej Genoi zmieniło bieg negocjacji. Były rzecznik prasowy ukraińskiego trenera miał zdradzić, że Ukrainiec jest już po słowie z Kuleszą – mówi się o ekwiwalencie wynoszącym dwa i pół miliona euro rocznie. Prezes PZPN wybrał się również do Turcji, aby spotkać się z Janem Urbanem. Trener zabrzańskiego Górnika ma być opcją rezerwową w opozycji do Szewczenki. Włodarze krajowego związku nowego selekcjonera mają ogłosić już pod koniec tygodnia, gdyż sprawa z jego zatrudnieniem zaczyna się przedłużać.

 

                                                Piłka ręczna

We wtorek reprezentacja piłkarzy ręcznych zagra ostatnie spotkanie na Mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni nie mają już szans na wyjście z drugiej grupy, natomiast Hiszpanie potrzebują zwycięstwa i liczyć na porażkę, bądź remis Szwedów lub Norwegów aby dostać się do finałowej czwórki turnieju. Podopieczni trenera Rombla po kilku latach rozczarowań potrafili nawiązać rywalizację z silniejszymi rywalami, zwycięstwa z Austriakami i Białorusią są dobrym prognostykiem na przyszłość polskiej piłki ręcznej.

 

Piłkarze UKS 31 Rokitnica wciąż niepokonani w III Lidze. Zawodnicy trenera Kukówki zwyciężyli wczoraj w Jasienicy 34:24. Po ośmiu kolejkach zabrzańska drużyna ma 23 punkty – ostatnie spotkanie rundy jesiennej zaplanowane jest w sobotę o godzinie 18:00 na hali przy ulicy Jordana 7.

 

Cyprian Gibuła

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama