Nowiny Zabrzańskie

Matka znęcała się nad dziećmi

Udostępnij swoim znajomym:

38-letnia kobieta, znęcała się psychicznie i fizycznie nad czwórką swoich dzieci. Teraz najbliższy miesiąc spędzi za kratami.

Reklama

Kilka dni temu do zabrzańskich policjantów wpłynęło zawiadomienie, dotyczące znęcania się psychicznego i fizycznego przez matkę nad czwórką jej dzieci: chłopców w wieku 4 i 6 lat oraz dziewczynek w wieku 3 i 13 lat. O całej sytuacji policjanci dowiedzieli się, gdy kobieta pozostawiła dzieci bez opieki na dwa dni, a sama postanowiła poimprezować. Z ustaleń, jakie poczynili policjanci oraz prokurator nadzorujący postępowanie, a także na podstawie zgromadzonego oraz zabezpieczonego materiału dowodowego wynika, że kobieta najprawdopodobniej od trzech lat znęcała się nad dziećmi fizycznie i psychicznie. Według ustaleń śledczych 38-latka wielokrotnie krzyczała, wyzywała, poniżała, krytykowała, ośmieszała oraz biła dzieci. Dzieci były zaniedbane, nie posiadały odpowiednich do panującej pory roku ubrań oraz przebywały w nieodpowiednich warunkach.
Prokurator przedstawił mieszkance Zabrza zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego ze szczególnym okrucieństwem. Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec kobiety najsurowszy środek zapobiegawczy, w postaci tymczasowego aresztu. Najbliższy miesiąc 38-latka spędzi za kratami. Grozi jej kara 10 lat pozbawienia wolności. Dzieci zostały umieszczone w ośrodkach opiekuńczych.


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama