Nowiny Zabrzańskie

Za kierownicą po narkotykach i alkoholu

Udostępnij swoim znajomym:

Nawet 5 lat więzienia może grozić kierowcy podejrzewanemu o kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i narkotyków, posiadanie marihuany i amfetaminy oraz złamanie zakazu sądowego. Wpadł podczas kontroli drogowej.
W sobotę przed południem na ulicy de Gaulle’a policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel. Kierującym okazał się 28-letni powiatu oświęcimskiego. Mężczyzna miał orzeczony zakaz kierowani pojazdami mechanicznymi do 2023 roku i był poszukiwany.  Jak się okazało, miał przy sobie marihuanę i amfetaminę. Ponadto kierował pojazdem, będąc nietrzeźwym oraz  pod wpływem narkotyków, co potwierdziło badanie wykonane przez policjantów. W jego organizmie była 0,82 promila alkoholu.

Reklama

28-latek będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających i kierowanie pojazdem pod ich wpływem oraz za złamanie zakazu sądowego. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W trakcie policyjnej kontroli wpadł też 32-letni pasażer opla, u którego policjanci również znaleźli amfetaminę oraz marihuanę.

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama