Nowiny Zabrzańskie

Pilecki kroi i szyje [GALERIA]

Udostępnij swoim znajomym:

Wyjątkowy pokaz mody odbył się kilka dni temu w zaimprowizowanej na zawodowy wybieg domu modowego, sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 3 im. W. Pileckiego. Wydarzenie było kulminacją projektu Etno Silesia Style – MŁODE ŚLĄSKIE KRAWIECTWO.

Reklama

Realizowany przez młodzież z Pileckiego projekt polegał na własnoręcznym zaprojektowaniu    i uszyciu nowoczesnej kolekcji współczesnej odzieży, inspirowanej regionalnym strojem górnośląskim i publicznym zaprezentowaniu kolekcji w formule atrakcyjnego  pokazu mody, według scenariusza, który uczestnicy sami ułożyli i przećwiczyli. Niezwykłemu show towarzyszyła oprawa filmowa i muzyczna oraz pokaz odtworzonych tradycyjnych strojów górnośląskich.

Młodzież zaangażowana w projekcie to uczniowie klas o profilu technik przemysłu modowego oraz technik informatyk (nowe technologie medialne) pod opieką germanistki Angeliki Jochemczyk, którzy w wrześniu i październiku odbyli warsztaty i ćwiczenia etnograficzne prowadzone przez pracowników Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu i Muzeum Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Po lekcjach muzealnych i warsztatach przeprowadzono szkolny konkurs polegający na zaprojektowaniu współczesnej odzieży. Do konkursu zgłoszono 31 prac. Po publicznym plebiscycie, do produkcji w szkolnej pracowni krawieckiej skierowano 6 zwycięskich kreacji, zaprezentowanych w trakcie pokazu.

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama