Nowiny Zabrzańskie

Górnik pokonał Legię!

Udostępnij swoim znajomym:

Świetny mecz na Arena Zabrze! Górnik Zabrze po pierwszej połowie prowadził 2:0, potem Legia Warszawa wyrównała. Ostatecznie Górnik zdobył zwycięskiego gola w doliczonym czasie.

W pierwszej połowie dużo lepiej prezentował się Górnik. Grał szybciej, miał pomysł, potrafił gwałtownie doskoczyć w pressingu. Kreował sytuację za sytuacją. Najpierw po precyzyjnym strzale Erika Janzy, który zamykał dobrą kontrę, a potem po dobitce Lukasa Podolskiego zabrzanie wygrywali do przerwy 2:0.

W drugiej części spotkania odrodziła się Legia, która po strzałach Mateusza Wieteski i Ernesta Muci doprowadziła do wyrównania. W doliczonym czasie gry dwie bramki zdobył Krzysztof Kubica. Przy pierwszej centrujący Jimenez był na spalonym. Chwilę później nie było już wątpliwości. Górnik odniósł chyba najcenniejsze zwycięstwo w tym sezonie. Zabrzanie są na 11 miejscu w ligowej tabeli, Legia jest przedostatnia.