Nowiny Zabrzańskie

Dziś Słoń, za tydzień Peja i Luxtorpeda

Udostępnij swoim znajomym:

Słoń wystąpi dziś w godz. 19.00 w klubie Wiatrak. Będzie promował najnowszy albumu „REDRUM”.
Słonia wspierał będzie niezawodny Dj Soina.

Reklama

SŁOŃ właściwie Wojciech Zawadzki urodziny 27.11.1983 w Poznaniu. Różnorodność – łączenie fascynacji hip-hopowych z rockowymi, hardcore’owymi i metalowymi – jest jedną z najważniejszych cech dzisiejszego stylu Słonia. Choć na ogół nagrywa on utwory klasycznie rapowe – samplowane lub elektroniczne – tkwi w nich rockowy puls i pazur, atmosfera i intensywność z rodzaju tych, których prędzej uświadczy się na hardcore’owych albo punkowych gigach. W grudniu 2020 ukazał się czwarty solowy album Słonia pod tytułem „Redrum”.
Najnowszy materiał poznańskiego rapera, który powstawał pod roboczym tytułem „Czerwony Rum” został zrealizowany we współpracy z jednym producentem. Za wszystkie bity odpowiada Chris Carson, a zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – na płycie nie pojawiają się żadni dodatkowi goście. Jak przyznaje Słoń, praca nad albumem w czasach pandemii nie należała do najprostszych: „Nie ukrywam że logistyka nagrywania płyty i kręcenia klipów w czasie pandemii była mocno zaburzona i kosztowała nas dużo stresu. Pomimo wielu utrudnień, raper jest bardzo zadowolony z powstałego materiału a fani przyjęli go z entuzjazmem. Również przez dziennikarzy album został bardzo dobrze oceniony, Newonce.net nazwał Redrum jedną z najlepszych rapowych płyt 2020, natomiast Dawid Bartkowski z interia.pl mianuje Słonia królem swojej niszy, a numer „Wojna totalna” nazywa „lirycznym pancerfaustem, walcem dla społeczeństwa oraz być może najlepszym i najbardziej dosadny opisem aktualnej sytuacji w kraju”. [MATERIAŁY ORGANIZATORA]

W przyszłym tygodniu w Wiatraku zapowiada się znowu kilka świetnych koncertów. 25 listopada zagra The RumJacks, 26 – Peja Slums Attack, a 27 – Luxtorpeda.

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama