Nowiny Zabrzańskie

Policjanci pomogli bezdomnemu

Udostępnij swoim znajomym:

Policjanci pomogli 40-letniemu mężczyźnie, który leżał na strychu opuszczonego domu. Nie był w stanie poruszać się o własnych siłach.

Reklama

Mężczyzna przebywał w opuszczonym pustostanie, na strychu budynku. Nietrzeźwy 40-latek był wychłodzony i nie mógł poruszać się o własnych siłach. Nie potrafił określić, jak długo tam przebywał, mówił jedynie, że jest mu zimno. Policjanci umieścili go w placówce opiekuńczej. Na miejsce wezwano policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy pomogli dzielnicowemu przetransportować go w bezpieczne miejsce.

Policja prosi o reagowanie w podobnych wypadkach. „Pamiętajmy, na wychłodzenie organizmu szczególnie narażeni są bezdomni, a także osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym służby. Każde takie zgłoszenie będzie sprawdzone. Przypominamy również o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kilka kliknięć pomoże wskazać miejsce przebywania osoby potrzebującej pomocy. Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/akcja-zima/infolinia-dla-bezdomnych”


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama