Nowiny Zabrzańskie

Studenci proszą o legitymacje

Udostępnij swoim znajomym:

Studenci pierwszego roku pielęgniarstwa na Wydziale Nauk Medycznych w Wyższej Szkole Technicznej  w Zabrzu skarżą się, że uczelnia wciąż nie wydała im legitymacji studenckich. A te są im niezbędne do kredytów studenckich czy zniżek na komunikację publiczną.

Reklama

– W imieniu całego roku proszę Państwa o pomoc. Od początku października nie umiemy wyegzekwować od Uczelni legitymacji studenckich, co u niektórych wiąże się z dość niekomfortową sytuacją, ponieważ brali kredyty studenckie i poprzez brak legitymacji transze kredytu mogą zostać wstrzymane. Inni znowu nie mogą korzystać ze zniżek studenckich na komunikację miejska, czy międzymiastową. Ciągle słyszymy rozmaite historie. Najpierw, że legitymacje będą po połowie października, bo dział IT miał problem z systemem, później, że będą do końca października, później, że zabrakło chipów do legitymacji, później, że dział IT wysłał jednak nie te dane. Teraz okazuje się, że nikt nie wie, kiedy będą, bo kontaktu z firmą uczelnia nie ma od jakiegoś czasu. Proszę o pomoc w tej sprawie, może jeśli to nagłośnimy, to w końcu wyegzekwujemy nasze legitymacje.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy Grzegorza Walaszczyka, pełnomocnika Rektora ds. Studenckich w Wyższej Szkole Technicznej. – Nasza uczelnia co roku zamawia legitymacje w jednej sprawdzonej firmie, nie spotkaliśmy się w przeszłości z podobnymi problemami. W tym roku otrzymaliśmy informacje, że problem leży w braku na rynku blankietów ELS. O fakcie informowaliśmy naszych studentów. Dokonaliśmy również odpowiednich starań w sprawie przyspieszenia dostarczenia legitymacji dla naszych studentów. Kontaktowaliśmy się również z innymi firmami zajmującymi się produkcją takich dokumentów, jednak otrzymaliśmy podobne informacje o braku blankietów na rynku . Jako uczelnia mamy szczerą nadzieję na szybkie rozwiązanie związanej z legitymacjami sytuacji, gdyż ważne jest dla nas zadowolenie studentów nie tylko z jakości świadczonych usług, ale również z dobrej obsługi administracyjnej – napisał pełnomocnik.

Foto WST Katowice

Reklama

 


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama