Nowiny Zabrzańskie

Siedem medali dla młodych pływaków [GALERIA]

Udostępnij swoim znajomym:

Świetny występ młodych zabrzańskich pływaków z Miejskiego Klubu Pływackiego w Mistrzostwach Śląska!

Mistrzostwa Śląska Open Juniorów Młodszych w pływaniu odbywały się w dniach 12-13 listopada na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach  Miejski Klub Pływacki reprezentowali Dominika Iwanicka, Jakub Katana, Szymon Ślepecki, Wiktor Dobrowolski, Szymon Gajek, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 42.

W pierwszym dniu rywalizacji Jakub Katana wywalczył tytuły Mistrza Śląska na dystansie 100m stylem motylkowym z czasem 59.49 oraz w konkurencji 800m(8:52.15) i 400m(4:18.88) stylem dowolnym. Zdobył również brązowy medal na dystansie 50 m motylkiem(27.85).

Zabrzańska sztafeta 4x200m stylem dowolnym uplasowała się na trzecim miejscu z czasem 9:02.72.

W drugim dniu zawodów sztafeta męska powtórzyła wynik, plasując się na trzecim miejscu w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym z czasem 4:35.35. Jakub Katana na dystansie 200m motylkiem z czasem 2:11.71 zdobył kolejny złoty medal.

Nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani na 5 miejscu w rankingu medalowym, zdobywając 7 krążków na 21 startujących klubów. Jakub Katana zajął 2 miejsce w klasyfikacji zawodników za dwa starty według punktów FINA.