Nowiny Zabrzańskie

Dzieci mają bawić się piłką

Udostępnij swoim znajomym:

Jak rozwijać piłkarskie umiejętności u dzieci? W jakim wieku rozpoczynać piłkarską przygodę? Opowiada Sylwester Kurek, trener UKS Brasil Florian Czekanów, w którym ćwiczy wielu młodych zabrzan.

Reklama

* Jak powstał UKS Brasil?

Ten klub jest moim pomysłem i sam go stworzyłem. Zawsze byłem kibicem reprezentacji Brazylii, stąd nazwa Brasil. Przed stworzeniem Akademii Brasil pracowałem z drużyną Gwarek Tarnowskie Góry, tam jednak mieliśmy inne zadania, jeżeli chodzi o rozwój i pracę z dziećmi.

* Jak oceniasz swoich obecnych młodych podopiecznych?

W Czekanowie pracujemy od 18 miesięcy i postęp indywidualny każdego z trenujących w akademii dzieci jest niesamowity. Początki były trudne, żeby przekonać dzieci , że warto trenować, ciężko pracować, bo dzięki temu mogą poprawić się w sferze sportowej. Dziś są już tego efekty.

* Jak pracować z dziećmi? W jakim wieku najlepiej zaczynać?

Jeśli chodzi o sposób pracy z dziećmi, to w okresie pandemii stworzyliśmy własny system szkolenia dla dzieci od 5-13 roku życia i w poszczególnych kategoriach wiekowych wprowadzamy teraz ten system. Najważniejsze w szkoleniu jest zadowolenie najmłodszych i radość z tego, co robią. Dzieci w tym wieku mają się uczyć grać w piłkę i cieszyć się z każdej chwili spędzonej razem.  Brasil to jedna wielka rodzina, każdy, kto jest członkiem naszego klubu, jest kimś wyjątkowym i jest traktowany jak członek rodziny. Jeśli człowiek będzie czuł się dobrze, to będzie też postęp.

* Jakie macie warunki w Czekanowie?

Na obecną chwilę brakuje nam tylko budynków socjalno-sanitarnych, żeby stworzyć godne warunki do trenowania dla naszych zawodników. Jesteśmy w trakcie modernizacji boiska. Jeśli mam bo być szczery to wolałbym żeby na pytanie co nas różni odpowiedział któryś z zawodników który w przeszłości grał w innym klubie My mamy czas i żadnej presji, a to daje spokój w pracy.

* Dziękuję za wywiad i życzę dalszych sukcesów.

Też bardzo dziękuję za rozmowę i zapraszam na treningi.

Rozmawiał Szymon Puzik

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama