Nowiny Zabrzańskie

Pierwsze trojaczki w zabrzańskim szpitalu

Udostępnij swoim znajomym:

Po raz pierwszy w historii  Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Biskupicach  urodziły się tam trojaczki. Chłopcy – Maks (2430 g), Leon (2240 g) i Borys (2140 g) – przyszli na świat w 34 tygodniu ciąży w wyniku cesarskiego cięcia. Dzieci  ze względu na niską masę ciała przez kilka dni musiały jeszcze pozostawać w inkubatorach. Wszystko wskazuje na to, ze jutro opuszczą razem z mamą szpital.
– Chłopcy są cudowni i najważniejsze – zdrowi. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, choć oczywiście mocno przejęci całą sytuacją – mówi  Dagmara, mama trojaczków. Przez cały okres ciąży pozostawała pod kontrolą lekarzy z Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka.
– Trojaczki to wyzwanie. Tego typu ciąża wymaga profesjonalnego monitorowania i szczególnie dobrej opieki. Również sam poród wiąże się z większymi zagrożeniami dla kobiety i dzieci. Na szczęście w przypadku ciąży pani Dagmary wszystko przebiegło dobrze – mówi dr Mariusz Wojtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu, którego Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka jest częścią.
Urodziny Maksa, Leona i Borysa to pierwsza ciąża trojacza rozwiązana w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. Zabrzańska placówka rozpoczęła działalność w 2014 roku. To obecnie jeden z najnowocześniejszych na południu Polski ośrodków ginekologiczno-położniczych.
W 2020 r. w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka urodziło się 1879 dzieci. Rok wcześniej (przed epidemią koronawirusa) – 2001 dzieci.

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama