Nowiny Zabrzańskie

Dzieci z zabrzańskich szkół podstawowych wzięły udział w Przygodzie z robotyką [GALERIA]

Udostępnij swoim znajomym:

  We wrześniu w Zabrzu odbył się projekt edukacyjny zabrzańskiej fundacji Śląski Instytut Innowacji, skierowany do uczniów trzech szkół podstawowych z Zabrza: Szkoły Podstawowej nr 15 im. Ks. Jana Dzierżona, Szkoły Podstawowej nr 30 oraz Szkoły Podstawowej nr 33 im. Henryka Jordana.

Reklama

„Przygoda z robotyką- uczę się programowania” to projekt, którego głównym celem było podniesienie kompetencji cyfrowych w zakresie robotyki wśród uczniów szkół podstawowych oraz nauczycieli na terenie Gminy Zabrze. Cel ten został zrealizowany poprzez zorganizowanie cyklu warsztatów z programowania robotów dla zabrzańskiej młodzieży oraz szkolenia instruktażowego w zakresie obsługi robotów dla nauczycieli.

W warsztatach z programowania wzięło udział 36 uczniów klas IV-VIII oraz 4 nauczycieli ze szkół, biorących udział w projekcie. Po zakończonych warsztatach, każda ze szkół otrzyma zestaw GeniBotów do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych z robotyki.

Dzięki realizacji projektu zabrzańska młodzież otrzymała szansę na rozwój kompetencji cyfrowych oraz osobistych, zwiększających ich szanse na satysfakcjonujący udział w rynku edukacji i pracy po ukończeniu szkoły.

Projekt „Przygoda z robotyką- uczę się programowania” był możliwy dzięki darowiźnie w formie grantu od Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w ramach programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij Swoje Otoczenie”. Celem samego programu jest wsparcie rozwoju wspólnej przestrzeni publicznej oraz inne działania na rzecz rozwoju lokalnych społeczności na terenie jednostek samorządu terytorialnego w Polsce.

Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie” przeczytać można na stronach www.raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl.

MATERIAŁ PROMOCYJNY

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama