Nowiny Zabrzańskie

Protestują przeciwko likwidacji zielonego skweru

Udostępnij swoim znajomym:

Budowa parkingu wzdłuż ul. Roosevelta, w pobliżu sklepu Metalowiec, rozzłościła nie tylko mieszkańców. W tej sprawie interweniuje u władz Zabrza m.in. posłanka Wanda Nowicka.

Reklama

Od kilku tygodni trwa budowa części mieszkalnej nad sklepem Metalowiec. Inwestor, prywatna firma z Gliwic, dostał też zgodę na wybudowanie miejsc parkingowych. Tyle, że w tym celu trzeba zlikwidować pas zieleni między ul. de Gaulle’a a Klonową. W tej sprawie interweniowali już zabrzańscy radni, m.in. Kamil Żbikowski. Teraz również posłanka Nowicka.

„Posłanka Wanda Nowicka wystąpiła z interwencją dotyczącą skweru zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ulic Roosevelta i De Gaulle’a. Ulega on właśnie likwidacji i przekształceniu na parking. Jak wynika z rozmów z mieszkańcami, nie byli oni informowani o tym, że taka inwestycja jest planowana, a także nie zgadzają się z nią – nie przeprowadzono konsultacji społecznych, a umowa z prywatną firmą, budującą nieopodal apartamentowiec, została podpisana osobiście przez prezydent Zabrza.
Podczas prac budowlanych miały ulec uszkodzeniu korzenie drzew rosnących po południowej stronie ul. Roosevelta, w związku z tym Posłanka Wanda Nowicka apeluje do prezydent Zabrza m.in. o wstrzymanie inwestycji, przeprowadzenie konsultacji społecznych, przywrócenie skweru do stanu sprzed rozpoczęcia prac a także fachową ekspertyzę stanu drzew. Ponadto, Wanda Nowicka pyta o to kiedy zostaną przeprowadzone, już długo odwlekane, wybory do Rad Dzielnic. ” – napisano z biura posłanki.


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama