Nowiny Zabrzańskie

Amerykańska fabryka grilli w Zabrzu już otwarta

Udostępnij swoim znajomym:

W styczniu 2020 roku amerykańska firma Weber Stephen Polska kupiła największą działkę w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Za teren 21 hektarów zaoferowała kwotę 22 145 000 zł. Rok temu wbijano łopatę z okazji rozpoczęcia inwestycji. Dziś fabryka została otwarta i piszą o tym największe światowe media gospodarcze.

Reklama

Fabryka w Zabrzu to pierwszy zakład Webera poa USA. – Rok temu wbijano tu łopatę, teraz jest już zakład, któy pozwoli na ekspansję Webera w Europie – mówił podczas otwarcia Chris Scherzinger, CEO firmy.  – Zaczynamy z nadzieją, tu lokujemy obecnie nasze ambicje. Cieszę się, że zakład powstał tak szybko i że nie przeszkodził nam w tym koronawirus. Nadchodzi czas nowych możliwości. Widzę w tym miejscu ogromny potencjał tej inwestycji. Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka – Szulik dziękowała, że amerykańska firma wybrała właśnie Zabrze. Janusz Michałek, prezes Katowickeij Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mówił, że tacy inwestorzy na ŚŁąsku moga tylko cieszyć. – To marka znana na całym świecie, a o inwestycję walczyło kilka krajów – mówił.

Amerykanie zamierzają zatrudnić około 300 osób. Cała inwestycja szacowana jest na około 200 mln zł, Co ważne dla Zabrza – Weber, który dopiero zbudował swoją fabrykę w Zabrzu, już planuje jej rozbudowę.

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama