Nowiny Zabrzańskie

Pomóż Nikodemowi i zarejestruj się do bazy dawców szpiku

Udostępnij swoim znajomym:

Przez 3 dni, od 27 do 29 września, Fundacja Otoczka będzie rejestrowała potencjalnych dawców szpiku. Akcja odbędzie się przed klubem Reshape, przy ul. Narutowicza. Dedykowana jest 7-letniemu Nikodemowi z Zabrza, który walczy z białaczką.

Reklama

Nikos, nasz dzielny Wojownik, pasjonat odkurzaczy, chłopiec, który ponownie musi stoczyć walkę z choroba, o której On i cala jego rodzina chciała już zapomnieć, potrzebuje wsparcia.

Ostra białaczka limfoblastyczna odezwała się drugi raz, żeby zakłócić spokój dziecka, spragnionego normalnego życia.

Nie każdy lek, który może pomoc Nikosiowi jest refundowany. Aktualnie Nikodem jest przygotowywany do przeszczepu szpiku. Otrzymuje lek Blincyto (zaplanowano 3 cykle – 34 dawki), którego koszt oszacowano na 344 tys zl. Jest to lek stosowany w leczeniu nawrotów ostrej białaczki limfoblastycznej. Aktywnym składnikiem leku jest blinatumomab, który należy do grupy leków zwanych lekami przeciwnowotworowymi. Po zakończeniu podawania leku Nikodem zostanie przetransportowany do Wrocławia, gdzie odbędzie się przeszczep szpiku. Czeka go długa i bardzo trudna droga do normalnego i zdrowego życia.

Dzięki Nikosiowi powstała grupa na Facebooku ,,Onkosprawa – licytacje dla dzieci z choroba nowotworowa”, która pomogła wielu chorym dzieciom.

Teraz jednak on ponownie potrzebuje pomocy.

Pomóżmy Nikodemowi wygrać tę walkę po raz drugi. Albo wspierając akcję przy Reshape, albo pomagając mu np. na portalu zrzutka.pl – https://zrzutka.pl/sswbk9

Reklama

 


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama