Nowiny Zabrzańskie

Rusza kolejna inwestycja Tramwajów Śląskich

Udostępnij swoim znajomym:

Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na przebudowę infrastruktury tramwajowej na ul. Wolności – od ul. Floriana do granicy z Rudą Śląską. Prace obejmą około 8 km toru pojedynczego i potrwają rok.

Reklama

Zakres robót podzielono na trzy odcinki. Pierwszy przebudowywany odcinek rozpoczyna się w rejonie Browaru przy ul. Wolności w Zabrzu, na wysokości przystanku Zabrze Św. Floriana, a kończy za przystankiem „Zaborze Elektrociepłownia”, na wysokości budynku przy ul. Wolności 418.

Drugi odcinek rozpoczyna się około 150 metrów przed skrzyżowaniem ul. Wolności z ul. Jerzego Wyciska, na wysokości budynku przy ul. Wolności 446. Przylega do niego projektowane pętla Lompy oraz około 120 metrowy odcinek torowiska na wschód za nią. Koniec zakresu wyznacza wjazd pod market ALDI.

Trzeci, ostatni odcinek rozpoczyna się około 150 metrów na wschód od skrzyżowania ul. Wolności z wiaduktem nad DTŚ (naprzeciw marketu Lidl), na wysokości budynku przy ul. Wolności 518 i biegnie do granicy miast Zabrze – Ruda Śląska. Tam połączy się z  nowo wybudowanym odcinkiem torowiska w  Rudzie Śląskiej.

Foto Tramwaje Śląskie


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama