Nowiny Zabrzańskie

Przedszkolaki przymusowo idą do szkół

Udostępnij swoim znajomym:

1 września we wszystkich przedszkolach rozpoczął się nowy rok szkolny. 5 placówek, ze względu na remonty, zostało przeniesionych do szkół. Nie wszyscy rodzice są zadowoleni ze zmian, które czekają ich dzieci.

Reklama

Dzieci z przedszkola nr 39 uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 29.  – Rozumiem, że remont jest ważny. Jednak [placówka wygląda na zupełnie nieprzygotowaną na przyjęcie maluchów. Dzieci mają sale na drugim piętrze, wszystkie posiłki jedzą na parterze, co powoduje konieczność wielokrotnego przemieszczania się i jest uciążliwe dla przedszkolaków. Czy naprawdę nie można tego było inaczej zorganizować? – pyta jedna z mam.

Po interwencji Nowin sprawą zajęła się Ewa Wolnica, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego. – Już pracujemy nad zmianami w tej placówce, będą dodatkowe ścianki działowe, oddzielające część przedszkolną, a także inny system wydawania posiłków. Prawdopodobnie tylko na obiady dzieci będą schodziły na parter.

Obecnie kilka przedszkoli zostało przeniesionych do szkół ze względu na termomodernizację ich placówek. Dzieci z Przedszkola nr 29 są obecnie w Zespole Szkół nr 3, skąd dopiero co wyprowadziło się Przedszkole nr 23. Dzieci z Przedszkola nr 7 są w ZSO nr 5, Przedszkole nr 36 – w SP 42. Najtrudniejsza sytuacja jest w Grzybowicach, gdzie w drugiej połowie września zaczyna się remont ZS-P nr 8, a w dzielnicy nie ma innej placówki oświatowej. Dzieci prawdopodobnie przeniosą się do m.in. tamtejszego ośrodka kultury.

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama