Nowiny Zabrzańskie

Ilu milionerów mieszka w Zabrzu?

Udostępnij swoim znajomym:

silver porsche 911 parked near brown brick building
fot. unsplash.com
 Urzędy skarbowe uznają za milionerów osoby, które w 2020 roku wykazały dochód powyżej 1 miliona złotych. Na Śląsku jest ich ponad 3800. Ilu z nich mieszka w Zabrzu?
Po raz kolejny wzrosła liczba milionerów w województwie śląskim. W zeznaniach podatkowych za 2020 r. dochód przekraczający 1 mln zł wykazało ponad 3800 mieszkańców naszego województwa. To o 380 osób więcej niż w rozliczeniach podatkowych za 2019 r. oraz ponad 650 więcej niż w PIT za 2018 r.

Najwięcej milionerów mieszka w okolicach Częstochowy, Bielska-Białej oraz Katowic. Najszybciej bogacą się mieszkańcy Kłobucka, Dąbrowy Górniczej, Żor oraz Gliwic. W tych miastach i powiatach najbardziej wzrosła liczba milionerów. W Dąbrowie Górniczej i Kłobucku milionerów w 2020 r. było o ¼ więcej niż rok wcześniej.

Reklama

Śląscy milionerzy to w zdecydowanej większości przedsiębiorcy. Są to osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (blisko 90% milionerów). Drugie miejsce zajmują osoby osiągające przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście (4%). W grupie osób zarabiających powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (ponad 3.5%).

Ilu milionerów mieszka w Zabrzu? Obecnie jest ich 93, o 10 więcej niż w 2019 roku, gdy było ich 83.

 


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama