Nowiny Zabrzańskie

Jan Urban ma już sztab i plan

Udostępnij swoim znajomym:

pair of orange adidas cleats on gray surface
fot. unsplash.com
Wiadomo, z kim będzie współpracował Jan Urban,  trener Górnika Zabrze. Gotowy jest też plan przygotowań do nowego sezonu.

Na asystenta trener wybrał Marcina Prasoła. Drugim będzie Mirosław Kmieć (49 lat, były piłkarz Fabloku Chrzanów, Górnika Siersza, Siarki Tarnobrzeg, Polonii Bytom, Szczakowianki Jaworzno i Beskidu Andrychów, jako trener pracował w Zagłębiu Sosnowiec i Garbarni Kraków, był asystentem Jana Urbana w Lechu Poznań i w Śląsku Wrocław, ostatnio był asystentem trenera Dariusza Gęsiora w reprezentacji U-16). Trenerem przygotowania fizycznego został Cesar Sanjuan-Szklarz (38 lat, współpracował z Urbanem w Legii, Osasunie, Lechu oraz Śląsku Wrocław), trener bramkarzy Mateusz Sławik (pełni tę rolę od 2019 roku). Sztab medyczny to: Zbigniew Kwiatkowski – lekarz, Bartłomiej Spałek – fizjoterapeuta oraz Sebastian Jagiełło – masażysta. Kierownikiem drużyny pozostanie  Krzysztof Skutnik.

Reklama

Górnik trenować będzie w kraju, najpierw w Wodzisławiu, a później w Opalenicy. Zespół spotka się 18 czerwca, do 21 potrwają testy. Wyjazd do Wodzisławia zaplanowano na 27 czerwca i potrwa do 3 lipca. W tym czasie zabrzanie rozegrają dwa sparingi. Rywal na 30 czerwca nie jest jeszcze znany, natomiast 3 lipca z Puszczą Niepołomice. Po powrocie Górnik 6 lipca rozegra dwa sparingi, m.in. z Omonią Nikozja. 13 lipca zabrzanie zagrają z Arką Gdynia.

Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama