Nowiny Zabrzańskie

Szukamy domu dla Martusi!

Udostępnij swoim znajomym:

Właśnie rusza trzeci etap kampanii społecznej NieBioręUrlopuOdPomagania, stworzonej przez akcję Karmimy Psiaki. Jej organizatorzy za cel postawili sobie zmianę losu najstarszych zwierzaków ze schronisk. Właśnie rozpoczynają poszukiwania nowego domu dla Martusi, niezwykłego czworonoga ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Bytom Miechowice.
Martusia  ma 7 lat, urodziła się w schronisku i tam spędziła całe życie. Jej historia jest bardzo smutna – nie była szczęśliwym szczeniaczkiem, od początku musiała walczyć o przetrwanie i znosić ataki innych porzuconych zwierząt. Ten ciężki czas pozostawił na jej ciele blizny, które mogą odstraszać potencjalnych właścicieli. Jednak wbrew pozorom Martusia to bardzo spokojny i ułożony Psiak. Cierpliwie znosi swój ciężki los i czeka na kogoś, kto wreszcie go odmieni i da jej nowy dom. Potrafi okazywać wdzięczność za nawet najmniejsze okazane jej dobro i na pewno odmieni życie swoich nowych opiekunów na lepsze. Nie można pozwolić, aby całe swoje życie spędziła w schronisku.
Osoby zainteresowane adopcją Martusi, mogą skontaktować się ze schroniskiem pod numerem telefonu: (32) 395 21 75. Dokładny opis Psiaka znajduje się pod adresem: http://on.fb.me/1Umi1BR.
Martusia to jeden z 16 zwierzaków biorących udział w kampanii NieBioręUrlopuOdPomagania. Powstała ona, aby zwiększyć  szansę najstarszych Psiaków ze schronisk na nowy dom. Niektóre czekają na adopcję kilka lat, inne nie doczekają się jej nigdy. W Polsce jest ponad 100 000 porzuconych zwierząt. Mieszkają w przepełnionych schroniskach, a ich jedyny kontakt z człowiekiem to ten podczas karmienia lub krótkiego spaceru ze schroniskowym opiekunem. Znalezienie im nowego opiekuna jest trudne, ale nie niemożliwe. Twórcy kampanii są pewni, że uda im się dotrzeć do ludzi dobrej woli, którzy odmieniają los bezdomnych Psiaków.
Misją Fundacji Sarigato, organizatora akcji Karmimy Psiaki, jest eliminowanie bezdomności zwierząt, poprzez znajdowanie im domów, pomoc schroniskom oraz popularyzację odpowiedzialnych adopcji.  Obecnie pod stałą opieką Fundacji jest 16 schronisk z całej Polski, natomiast wsparcia udzielono w sumie 39 placówkom i fundacjom. W ramach akcji Karmimy Psiaki Fundacja przekazała ponad 14 ton karmy do potrzebujących schronisk, znalazła dom dla 439 Psiaków i przeprowadziła 5 kampanii społecznych. Innowacyjne podejście pokazuje w idei pomagania „przy okazji” poprzez organizację licznych projektów i wydarzeń: kiermaszów książkowych, koncertów, czy maratonów Zumby.
Strona akcji: www.karmimypsiaki.pl oraz www.facebook.com/karmimypsiaki.
 
martusia_fb

Reklama
Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama