Nowiny Zabrzańskie

Kiedy najlepiej rozpocząć rehabilitację? (cz. I)

Udostępnij swoim znajomym:

W Centrum Medycyny Sportowej w Mikulczycach przyjmują wyśmienici rehabilitanci. Błyskawicznie stawiają na nogi sportowców, ale z ich pomocy korzystają też zwykli pacjenci.
 
CMS świadczy zabiegi w pełnym zakresie rehabilitacji ortopedycznej przed i po: artroskopii stawów, endoprotezo-plastyce oraz rekonstrukcji ścięgien i więzadeł. Ponadto prowadzi terapię dysfunkcji kręgosłupa i tkanek miękkich. Innowacyjne metody leczenia oraz nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny pozwalają rozpocząć usprawnianie bezpośrednio po przebytym zabiegu operacyjnym.
Jednym z kluczowych czynników efektywnej rehabilitacji w Centrum Medycyny Sportowej jest stały nadzór lekarzy nad procesem rehabilitacji poprzez wzajemną współpracę z fizjoterapeutą CF Fizjofit.
Centrum Fizjoterapii Fizjofit  to doświadczony i profesjonalny zespół terapeutów, oferujący najwyższy standard technik i metod, wykorzystywanych w fizjoterapii. Podczas regularnych spotkań, rehabilitanci omawiają przebieg terapii każdego pacjenta, a w razie niezbędnej potrzeby, istnieje możliwość natychmiastowej konsultacji z lekarzem specjalistą – ortopedą, chirurgiem, neurologiem, reumatologiem oraz innymi specjalistami konsultującymi w Centrum Medycyny Sportowej. Jednym z najlepszych jest dr n. med. Zbigniew Pilecki, współzałożyciel CMS,  specjalista chirurg ortopeda  traumatolog,
specjalista medycyny sportowej, radiolog, ordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu dla Dzieci Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr Edwarda Hankego, Lekarz Olimpijski Kadry Narodowej Gimnastyki.
– Przyjmuje się, że nie ma w zasadzie żadnego dobrego programu leczenia bez rehabilitacji. Jeżeli chodzi o urazy narządu ruchu, którymi się zajmujemy w CMS, wiadomo, że rehabilitacja jest częścią składową leczenia. Są bardzo dobre placówki na bardzo wysokim poziomie, jak nasza, gdzie oprócz porad i leczenia, uzyskać można bardzo dobre wsparcie jeżeli chodzi o rehabilitację. Osoby, pracujące w CMS, od lat zajmują się sportowcami, mają ogromne doświadczenie, to wysoki, wręcz światowy poziom. Ale rehabilitacji nie podlega tylko narząd ruchu. Konieczna jest też rehabilitacja po urazach i schorzeniach neurologicznych, kardiologicznych, itp. – każdemu jest dedykowany jej inny rodzaj. Poprawia wyniki pracy lekarza i utrwala je. Zadaniem rehabilitacji jest odbudowa tego, co straciliśmy i utrwalenie wyników, żebyśmy mogli się cieszyć nimi przez długi okres czasu – opowiada dr Pilecki.
W rehabilitacji nie ma sukcesów bez regularności, ale, co najważniejsze, do zdrowia dochodzą szybciej ci, którzy wcześniej uprawiali sport lub byli aktywni.
 

Reklama
Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama