Nowiny Zabrzańskie

Termomodernizacja na pl. Traugutta: efekty już widać, zakończenie w październiku

Udostępnij swoim znajomym:

Do 30 października w budynku Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przy pl. Traugutta 2 trwać będzie termomodernizacja. Jest najdroższa z prowadzonych obecnie w zabrzańskich obiektach oświatowych. Efekty pracy budowlańców już widać. Jest jaśniej i ładniej.
Jego ściany zostały docieplone, elewację zachodnią budynku głównego poddano renowacji, wymieniono 250 okien oraz drzwi zewnętrzne.
– W ramach modernizacji instalacji centralnego ogrzewania zamontowaliśmy ponad 200 nowych grzejników, wyremontowaliśmy więźbę dachową położyliśmy nową dachówkę. Remont przeszła też konstrukcja stalowa i przejazd pod budynkiem – mówi Roman Biernacki prezes gliwickiej firmy Robirex, która wygrała miejski przetarg na wykonanie tych prac. – Zadanie jest o tyle nietypowe, że musimy prowadzić roboty w funkcjonującym obiekcie. Trzeba dostosowywać ich harmonogram do rozkładu zajęć dydaktycznych i rytmu pracy działających tu gabinetów medycznych.
Pierwotnie planowano zakończenie prac na 31 sierpnia, okazało się jednak, że salę gimnastyczną trzeba wyposażyć w wentylację mechaniczną. Bo, zgodnie z projektem, jej nowe okna w aluminiowych ramach są nieotwieralne.
Koszt tej inwestycji wyniesie ok. 3,6 mln zł.

Reklama
Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama