Nowiny Zabrzańskie

Awanse w Święto Policji

Udostępnij swoim znajomym:

119 funkcjonariuszy zabrzańskiej policji awansowało na wyższe stopnie. Wśród  awansowanych jest 7 oficerów, 44  aspirantów, 57 podoficerów,  11 starszych posterunkowych.
Postanowienia o przyznaniu wyższego stopnia otrzymali dziś (10.07.) w Miejskim Ośrodku Kultury „Guido” w trakcie zabrzańskiego spotkania z okazji Święta Policji. Przypada ono 24 lipca w rocznicę powołania w 1919 roku Policji Państwowej.
Podczas zabrzańskiej akademii przypomniano, że na początku lat 90, po przekształceniu milicji w policję była ona instytucją nie cieszącą się sympatią obywateli. Dziś, dzięki zmianie podejścia do służby i otwarciu się na petentów, należy do instytucji zajmujących czołowe miejsca w rankingach zaufania społecznego. Że nie bez powodu, dowodzą wyniki zabrzańskiej jednostki. Jak mówił jej komendant Dariusz Wesołowski w pierwej połowie tego roku odnotowano spadek przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie takich jak kradzieże, pobicia, uszkodzenia mienia. Wzrasta także wykrywalność sprawców.
Dariusz Wesołowski podkreślił, że skuteczność funkcjonariuszy nie byłaby możliwa bez wsparcia władz samorządowych. Miasto dokłada pieniędzy do remontów komisariatów i zakupu sprzętu. Niebawem w Zabrzu będzie 10 nowych radiowozów.
Zabrzańskich policjantów chwalił także Roman Rabsztyn zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach. Powiedział również, że od dziś w komendzie policji w naszym mieście zostało utworzone stanowisko drugiego zastępcy komendanta. Zlikwidowano je kilkanaście miesięcy temu, okazało się jednak, że nie była to dobra decyzja. Nowego zastępcę komendanta poznamy prawdopodobnie w poniedziałek.

Reklama
Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama