Nowiny Zabrzańskie

Tłumy na festiwalu rysowania [GALERIA]

Udostępnij swoim znajomym:

W Hali MOSiR przy ul. Matejki trwa 18. już edycja Międzynarodowego Festiwalu Rysowania. W tym roku bierze w nim udział ok. 1200 osób, w tym młodzież z Ukrainy, Niemiec i Słowacji. Rysowanie potrwa do godz. 15.00, a o 16.00 jury rozpocznie obrady.W jury 18. Międzynarodowego Festiwalu Rysunku w Zabrzu zasiadają: prof. Antoni Cygan – rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, prof. Ireneusz Walczak – z ASP Katowice, dr hab. Michał Minor – z ASP w Katowicach, prof. Zbigniew Bajek – z ASP w Krakowie oraz prof. Tomasz Chudzik – z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.
W uroczystym otwarciu festiwalu wzięli udział minister sprawiedliwości, Borys Budka, prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, przewodniczący Rady Miasta Marian Czochara, przedstawiciele delegacji miast partnerskich z Ukrainy, Niemiec i Słowacji, jurorzy, dyrektor ZS nr 18 Wojciech Werner.
Młodzież tradycyjnie rysuje żywych modeli. W tym roku przebrani byli m.in. za górników, kowbojów, kibiców. Modelami byli uczniowie ZS nr 18.
 

Reklama
Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama