Nowiny Zabrzańskie

Highway akustycznie w Oficynie

Udostępnij swoim znajomym:

Śląski zespół HIGHWAY – blues rockowe tornado, jak sami o sobie mówią – wystąpi w środę, 18 czerwca, w klubie Oficyna (obok USC). Tym razem jednak grupa pokaże nieco łagodniejsze oblicze, zagra bowiem wersje akustyczne swoich utworów. Początek o godz. 20.00.
Grupa pochodzi z Zabrza, ale muzycy obecnie ją tworzący to ludzie z całego Śląska. Zespół powstał w 2001 roku. Muzyka Highway łączy w sobie rocka, bluesa, boogie i country
– styl określany jako southern rock i mający swoje korzenie na południu USA. Muzycy grają wyłącznie własne kompozycje z autorskimi tekstami. Zespół ma na koncie 4 płyty ( w tym jedno wydawnictwo DVD) oraz kilkaset zagranych koncertów w kraju i za granicą. W roku 2011 zespół świętował swoje dziesięciolecie galowym koncertem w Teatrze Nowym w Zabrzu, zarejestrowanym i wydanym na pierwszym oficjalnym DVD zespołu. Obecnie zespół przygotowuje materiał na kolejna płytę studyjną.
W Oficynie kapela wystąpi z nowym projektem – Highway Acoustic Quartet. To, jak sama nazwa wskazuje, akustyczne oblicze twórczości zespołu Highway, w skład którego wchodzi czterech z sześciu muzyków zespołu, czyli: Zyga – śpiew, grzechotki; Maniol – gitara akustyczna, hihat; Peruła – bas oraz Simon – gitara akustyczna.
Taka forma muzyczna to powrót do źródeł oraz próba przekazania maksimum emocji i prawdy przy wykorzystaniu minimum instrumentalnym.
Wstęp na koncert kosztuje 10 zł.

Reklama
Reklama

Udostępnij swoim znajomym:
Reklama