Nowiny Zabrzańskie

Koonda Holaa i Steve Mackay zagrają w Zabrzu

Udostępnij swoim znajomym:

Koonda Holaa, basista jednej najsłynniejszych czeskich punkowych kapel Uz Jsme Doma oraz Steve Mackay, saksofonista legendarnego zespołu Iggy’ego Pop’a the Stooges, 12 kwietnia dadzą wspólny koncert w pubie Oficyna. Początek o godz. 20.00.

Reklama

Koonda Holaa urodził się w Czechach. W 1992 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Od tej pory migruje między Europą a USA. Sam swoją twórczość określa jako psychodelic country/ noir western. Jego przeszłość jest związana z wieloma zespołami (np. the Stooges, the Residents, Lydia Lunch). Tegoroczona trasa koncertowa Codeine Serenades Tour, do której zaprosił Steve Mackay’a, obejmuje m.in. Włochy, Francję, Niemcy, Czechy, oraz jedyny koncert w Polsce – właśnie w zabrzańskiej Oficynie!

Steve Mackay związany był z The Sooges od samego początku (1968). Uczestniczył też w wielkim powrocie grupy w 2003 roku. Brał udział w rozmaitych projektach muzycznych, nagrywał z wieloma zespołami, m.in. Snakefinger, Violent Femmes oraz właśnie Koonda Holaa, z którym grywa już prawie od 20 lat. W kwietniu po raz pierwszy wystąpi w Polsce!

Bilety na ten niezwykły koncert kosztują 10 zł.

Reklama

kondaa2


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama