Nowiny Zabrzańskie

Ścigani akustycznie w Oficynie

Udostępnij swoim znajomym:

Zbigniew Hołdys powiedział o Ściganych, że są prawdopodobnie najlepszym obecnie zespołem w Polsce. Będzie się o tym można przekonać już jutro. Akustyczny koncert muzyków tej formacji, duetu Maciej Lipina i Paweł Ambroziak, będzie w najbliższą sobotę, 7 grudnia, o godz. 20.00 w nowym klubie muzycznym „Oficyna”, przy ul. Wolności 211, obok Urzędu Stanu Cywilnego.

Reklama

Zespół Ścigani powstał pod koniec 2001 roku na Śląsku. Kilka lat później za sprawą programu telewizyjnego HIT Generator usłyszała o nich cała Polska. Wygrali z rzędu osiem edycji programu i dwukrotnie zdobyli statuetkę „Super Hitu”, za przeboje „Niby razem” i „Uwierz mi chociaż raz”.

Nagrali trzy autorskie albumy: „Nigdy więcej bluesa” z 2005r. i „Bez hamulców” z 2007r. i „Spiritus Movens” z 2011r. – wszystkie dobrze przyjęte przez dziennikarzy i słuchaczy. Singiel „Chce się żyć” dotarł do trzeciego miejsca listy przebojów Radia dla Ciebie, singiel „Ełyła” promujący „Spiritus movens” kilka razy był pierwszy na liście „Turbo Top” w Antyradiu.

Grupa grała z wieloma światowymi gwiazdami bluesa, takimi jak: Chris Farlowe and Norman Beaker Band, Holmes Brothers, Johny Rawls Soul Blues Revue, Joe Bonamassa, Magic Slim.

W Zabrzu zespół zaprezentuje program „Ścigani akustycznie”. Wstęp 5 zł.

Reklama


Udostępnij swoim znajomym:
Reklama