Nowiny Zabrzańskie

Górnik zatrzymał poznańską lokomotywę

Udostępnij swoim znajomym:

Kolejorz podzielił się punktami z Górnikiem Zabrze (0-0). Tym samym zabrzanie, jako pierwsi urwali punkty Lechowi Poznań, który do tej pory miał na koncie komplet zwycięstw.

W pierwszej połowie Górnik miał optyczną przewagę. Częściej dochodził do sytuacji strzeleckich. Najbliżej szczęścia był Paweł Olkowski, który po podaniu Prejuce’a Nakoulmy trafił wprost w strzegącego bramki Lecha, J. Burića. Ofensywna gra jednak bramek nie przyniosła, a jedynie żółtą kartkę, którą za faul na rywalu ukarany został Arek Milik. W drugiej połowie Górnik znów rzucił się do huraganowych ataków, a najlepszą sytuację zmarnował Nakoulma. W ostatnim kwadransie gra się wyrównała. Wynik pozostał bez zmian. Górnik po trzech kolejkach T-Mobile Ekstraklasy zgromadził 5 punktów.